Avallon

Annecy'den bir sonraki durağımız Annecy’e yaklaşık 250 km mesafedeki Avallon kasabasıdır. Fransa’nın Annecy’e göre biraz daha batı tarafında kalan bu bölgeye gidiş amacınız hem bölgedeki diğer güzel kasaba ve şatoları gezmek hem de Avallon’a 4km uzaklıkta bulunan tarihi bir şatoda konaklamaktır.

Avallon ve yakın çevresinde gezilecek yerlerin sayısı oldukça fazla ancak  birbirlerine yakın oldukları için bir gün içerisinde bir çok yeri görebilme şansına da sahipsiniz.

Avallon; meydanıyla, eski tip evleriyle, güzel butikleriyle sevimli ve küçük bir kasaba. Avallon’u dolaşmak için bir veya iki saatinizi ayırmanız yeterli. Bu zamana otomobil ve kostüm müzesini de gezmek dahildir.

 

... devamı için tıklayın

Yorum ( 0 )
20.12.2014 22:35:41

 

Zaman tüneline girmişçesine ortaçağa doğru keyifli bir yolculuğa çıkmak isterseniz, Fransa’nın şaraplarıyla ünlü Burgundy (Bourgogne) diye anılan bölgesi ideal bir tercih olacaktır. Burgundy hem birbirinden güzel şarap bağları, hem şirin mi şirin kasabaları hem de görkemli şatoları ile adeta görsel bir şenlik. Gördüğünüz her yerleşim yeri ve geçtiğiniz yollar sizi bir masal ortamından başka bir masal ortamına götürüyormuşçasına ayrı ayrı keyif almanızı sağlıyor. En etkileyici tarafı ise mimarisine hayran olduğum bina ve sokaklarının, tarihsel dokusunu hiç kaybetmemesi. Ayrıca, gezeceğiniz diyarlarda doğanın her tonuna fazlasıyla doyacağınıza hiç şüpheniz olmasın.

Böyle bir serüven için bir hafta ayırmanız yeterli. Araç kiralamak ise bu gezinin olmazsa olmazı, bu sayede birbirine yakın bir çok yeri rahatlıkla görme şansınız olabilir. U&cc ... devamı için tıklayın

Yorum ( 2 )
07.12.2014 21:07:49

Beyoğlu'na çoğunuz gitmişsinizdir ve mutlaka favori mekanlarınız oluşmuştur. Peki, yolunuzu hiç Beyoğlu'nun incisi diye bilinen Pera Palace oteline düşürdünüz mü? Düşürmediyseniz mutlaka gezip görmelisiniz. O dönemin Avrupalıları 1800'lü yılların sonlarında 'Orient Express' adlı trenle şarka doğru yaptıkları seyahatler esnasında  Pera bölgesinde konaklamayı arzu etmişler ancak bölgede 'Orient Express' yolcularının alışkın oldukları yüksek standartlarda bir otel bulunmamaktaymış. Bunun üzerine Pera'da suyun ve elektriğin yetersiz olduğu o günlerde  'Orient Ekspress'in sahibi olan Wagon Lits şirketi 1895 yılında Pera Palace'ı levanten bir mimara yaptırmaya karar vermiş.Ve Pera Palace oteli hem o dönemde hem de sonrasında Pera'nın en lüks ve ihtişamlı oteli olarak ... devamı için tıklayın

Yorum ( 2 )
30.11.2014 14:36:21

Çıralı köyü, Antalya’ya araçla yaklaşık 1,5-2 saatlik mesafede sahil kenarında bir köydür. Kemer, Çamyuva, Tekirova’yı ve son olarak Ulupınar köyünün levhasını da geçtikten 1.2 km sonra soldaki Çıralı tabelasını kaçırmamalısınız. Bu tabeladan içeriye doğru sapınca önünüze çıkan virajlı yol 7 km sürer. Çıralı’ya vardığınızda  kime sorarsanız sorun sahilin nerede olduğunu veya kalacağınız otelin yerini size gösterecektir. Ayrıca, köyün içindeki yön levhaları da size yardımcı olabilir.

Bu köy yıllarca gittiğim, gitmekten vazgeçemediğim ve gidemediğim zamanlarda çok özlediğim, bana göre adeta cennetten bir köşedir. Çok dingin bir aurası var ve insanın ruhunu dinlendiren bir yer.  Çıralı, aslında küçük ve yalın bir köy. En güzel tarafı da çok fazla keşfedilmemiş, doğallığının bozulmamış olmasıdır.

Çevrecilerce korunan ve kocaman su kaplumbağalarının çıkıp yumurta bıraktığı bir sahili olduğu için gece ışıklandırma da azdır dolayısıyla akşamları gökyüzü ... devamı için tıklayın

Yorum ( 0 )
21.11.2014 16:24:09

Sultanahmet, kanımca gerçek sahiplerinin daha çok turistlere bıraktığı İstanbul incisi bir bölgedir. Sarayları, türbeleri, eski konakları, camileri, sarnıçları, mahzenleri, antik yeraltı tünelleri, zindanları, terasları, tarihi çarşıları, lokantaları, otelleri ve halıcıları ile bambaşka bir büyü var Sultanahmet’te. İstanbul yaklaşık beş bin yıllık tarihi ile bir birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış oldukça önemli bir kent. Sultanahmet’te dolaştığımda kendimi zaman tüneline girmiş ve o günlere gitmiş gibi hissediyorum. Dolaşırken yerin kaç kat altında kalmış eski yerleşim yerlerini merak etmemek elde değil. Ve yerin üstündekilerin ise acaba ne kadarının bizlere, bugünlere olduğu gibi, bozulmadan ulaşabildiğini merak ediyorum. İşte ben o yöreyi gezdikçe aklımda hep bu düşüncelerle, çevremdeki en ufak detayın bile tadını çıkarıyorum. Sultanahmet ve çevresine dair keşiflerim hala bitmiş değil,  bitsin de istemiyorum zaten. Bugüne kadar olanları sizlerle teker teker paylaşacağım, keşfettikçe de paylaşmaya ... devamı için tıklayın

Yorum ( 0 )
26.10.2014 22:16:57

E-Bülten Kaydı
Gelişmelerden ve yeniliklerden haberdar olabilmek için lütfen e bülten kaydınızı yapınız
Arama